
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | 2-Channel Stereo |
| Lifecycle Status | Pre-Release |
| Max Supply Voltage | 26 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| operating temperature | -40.0 °C to 85.0 °C |
| pin count | 32 |
| rohs status | Compliant |
| case package | HTSSOP |
| Quiescent Current | 23 mA |
| Output Power | 50 W |
| Load Impedance | 4 Ω |
Stock: 36
Distributors
pcbx
Unit Price$1.39747
Ext.Price$1.39747
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.39747 | $1.39747 |
| 10 | $1.14739 | $11.47390 |
| 25 | $1.04441 | $26.11025 |
| 50 | $0.95067 | $47.53350 |
| 100 | $0.86534 | $86.53400 |
| 300 | $0.82938 | $248.81400 |
| 500 | $0.79492 | $397.46000 |
| 1000 | $0.76426 | $764.26000 |
